Strona zawiera elementy flash'owe. Aby pobrac Adobe Flash Player kliknij tutaj.

O PRODUKCIE

Fluoresave to sterowane mikroprocesorem urządzenie oszczędzające energię elektryczną w lampach fluorescencyjnych (świetlówkach ze statecznikiem magnetycznym) oraz innych lampach pracujących na podobnej zasadzie: sodowych (wysoko i niskoprężnych), metalohalogenkowych (także kwarcowych), rtęciowych wysokoprężnych i tungstenowych.

Instalacja jest prosta i łatwa.

Uwaga: Oprawy ze statecznikami elektronicznymi nie będą wykazywać oszczędności energii.

ZASADA DZIAŁANIA

Działanie Fluoresave dostosowane jest do sposobu działania lamp fluorescencyjnych oraz niektórych innych typów lamp wyładowczych, pracujących w środowisku gazowym. Po włączeniu lamp fluorescencyjnych urządzenie Fluoresave przekazuje im napięcie sieciowe dla wywołania zapłonu. Po około 8 minutach, niezbędnym do zagwarantowania stabilnej pracy lamp, Fluoresave obniża napięcie.

Urządzenie Fluoresave w sposób ciągły kontroluje wahania prądu na wyjściu oraz napięcie sieciowe na wejściu, sterując odpowiednio trybem oszczędzania energii.

Jeżeli, na przykład, w obrębie sieci oświetleniowej zostaną włączone dodatkowe lampy fluorescencyjne, urządzenie Fluoresave ponownie dokona przełączenia na napięcie sieciowe w celu wywołania zapłonu, odczeka do chwili ustabilizowania się żarzenia lamp i powróci do trybu oszczędzania.

Jeżeli zasilające napięcie sieciowe zmniejszy się do wartości poniżej 198 V, urządzenie Fluoresave - niezależnie od tego, czy pracuje w trybie rozruchu, czy też w trybie oszczędzania energii - ponownie dokona przełączenia na napięcie sieciowe, zapewniając normalne działanie oświetlenia. Ponadto, jeżeli usterka wystąpi w obwodzie oszczędzania energii urządzenia Fluoresave, to mikroprocesor zagwarantuje dostarczanie napięcia z sieci zasilającej do instalacji oświetlającej.

Urządzenie Fluoresave wyposażone jest w lampki sygnalizacyjne, wskazujące pracę urządzenia w trybie oszczędzania energii, oraz sygnalizujące wszelkie stany błędu.

DANE TECHNICZNE

Model D12 A D20 A D32 A
Prąd max 12A 20A 32A
Maksymalne obciążenie 2880 VA 4800 VA 7680 VA
Maksymalne natężenie 12A 20A 32A
Ciężar urządzenia 5,5 kg 8,5 kg 9,5 kg
Wymiary
wysokość 315 mm 345 mm 345 mm
szerokość 180 mm 185 mm 215 mm
głębokość 97 mm 110 mm 110 mm

Gwarancja: 2 lata

WARUNKI ROBOCZE

Otoczenie: zakres temperatury: od +5 do +45oC
wilgotność względna: < 75%
Napięcie zasilania: 230-240 V AC prąd zmienny, 50-60 Hz, instalacja jednofazowa z przewodem ochronnym.
Tryb oszczędzania energii nie będzie działał poniżej napięcia 198 V prądu zmiennego; w przypadku przekroczenia prądu maksymalnego urządzenie przejdzie na zasilanie sieciowe.

INSTALOWANIE

Instalowanie urządzenia Fluoresave jest bardzo łatwe i proste, ale winno być przeprowadzone przez wykwalifikowanego elektryka.

Szczegóły w Instrukcji Obsługi dołączonej do urządzenia.

strona główna | o produkcie | o firmie | zastosowanie | normy i referencje | oferta | informacje dodatkowe top do góry